Allah sevdiği kulunu dünyadan korur – Hadis Sohbetleri
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

Allah sevdiği kulunu dünyadan korur – Hadis Sohbetleri

Efendimiz (asm), bir hadis-i şeriflerinde şöyle buyurmuştur:
عن قَتَادَةَ بْنِ النُّعْمَانِ ، اِذَا أَحَبَّ اللَّهُ عَبْدًا Allah bir kulunu sevdiğinde حَمَاهُ الدُّنْيَا onu dünyadan korur. كَمَا يَظَلُّ أَحَدُكُمْ يَحْمِي سَقِيمُهُ الْمَاءَ Sizden birinizin, hastasını sudan koruğunu gibi. (Tirmizi, Tıb, 1; Hakim, el-Müstedrek, No: 8757, 4/344)
Hani doktorlar bazı hastalara su içmeyi yasaklar da bu durumda hasta sahipleri, hastaları ne kadar su içmek istese de ona su vermezler; almak istese, ona mani olurlar.
Aynen bunun gibi, Allah Teala da sevdiği kulunu dünyadan korur. Kulu istese de onu azdıracak şeyi ona vermez. Mesela, onu azdıracak bir zenginlik vermez. Zenginlik verse de dünya sevgisini kalbine sokmaz. Dünyanın fani işlerinden onu muhafaza eder. Dünyanın süsünü, ziynetini ona çirkin gösterir. Gaflete düşmesine, günaha girmesine müsaade etmez…
Ya Rabbi, bizi de sev. Dünyadan bizi de muhafaza et. Dünyanın fani işlerinde boğulmaktan, senden gaflet etmekten, günahlara bulaşmaktan bizi koru. Amin…

Sorularla İslamiyet – Cevaplanmadık Soru Kalmasın!
╚►Hergün dinimizle alakalı yeni bir video izlemek için kanalımızı takip edin.
╚►İslamiyetle alakalı sorunuz varsa hemen aşağıdaki linke tıklayarak, sitemizin ana sayfasındaki soru arama motorunu kullanabilirsiniz.
╚►http://www.sorularlaislamiyet.com/
╚►http://www.facebook.com/sorularlaislamiyetcom
#sorularlaislamiyet