Allah’ı Sevmek Nasıl Olur? | Kayıp Dualar
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

Allah’ı Sevmek Nasıl Olur? | Kayıp Dualar

Allah’ı Sevmek Nasıl Olur?

Sevgi, Yüce Rabbimizin gönüllerde var ettiği ilahi bir duygudur. Hayatımız bu duygu ile anlam bulur. Sevginin en üstün ve değerli olanı şüphesiz ki Allah sevgisidir. Müminler Allah’ın muhabbetini her şeyin üstünde tutar ve O’nu her şeyden çok severler (Bakara suresi 165. ayet).
Allah’ı sevenleri farzları yerine getirir, haramlardan sakınır, nafile ibadetlerle manen O’na yakın olmaya gayret ederler. Allah yolunda çalışır, İslam’ı yaşama hususunda kınanmaktan çekinmez, kalbi, zihni ve dili ile daima Rabbini anar, Allah’tan gelene razı olurlar.Allah’ı seven bir kul zamanla O’nun sevgisini kazanır.
Rabbimiz, Resulüne uyanları (Ali İmran suresi 31. ayet), muhsinleri (Bakara suresi 195. ayet), tövbekarları (Bakara suresi 222. ayet), takva sahiplerini (Ali İmran suresi 76. ayet), sabırlı olanları (Ali İmran suresi 146. ayet), adaletli olanları (Maide suresi 42 ayet), çok temiz olanları (Tevbe suresi 108. ayet) ve Allah yolunda çalışanları (Saff suresi 4. ayet) sevdiğini belirtmekte, sevdiği kullarına; “iyi biliniz ki, Allah’ın dostlarına korku yoktur ve onlar üzülmeyeceklerdir.” (Yunus suresi 62. ayet) müjdesini vermektedir.