BİR İŞİN OLMASI İÇİN OKUNACAK DUA
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

BİR İŞİN OLMASI İÇİN OKUNACAK DUA

Bir İşin Olması İçin Okunacak Dua
Herhangi bir işin olması amacıyla özellikle kuran suretlerinden ve ayetlerden derlenmiş olan bir çok dua vardır. Bu konu ile ilgili bilgileri olan meşhur islam alimlerinin tertiplediği duaları bu videomuzda anlatmay çalışacağım. Burada yazılan bu dualar ile hangi iş için olacaksa (zengin olma, çocuk sahibi olmak, ev sahibi olmak, evlenmek, iş sahibi olmak, sağlığına kavuşmak, vs) ona niyet edilerek burada yazılan dualardan şart ve usul ve sayısına riayet edilerek okunduğu takdirde o dileğiniz Yüce Rabbimin izni ile gerçekleşir.

Bir İşin Olması Amacıyla Okunacak Dualar İçin Genel Şartlar:
Hayırlı bir iş için yapılacak dualara said vakitlerde başlamak.
Mümkünse Sessiz ve tenha bir yerde dua etmek
Abdestli olmak (gusletmek daha iyidir.)
Dua edileceği zaman elbisenin ve dua edilecek yerin temiz olması.
Duadan önce namaz kılmak
Niyetinden kimsenin haberinin olmaması
Duayı 1,3,5 ve 7 günde bitirmek.
Sabırlı olmak.
Bu şartlar yerine geldiği takdirde inşallah duan kabul olacaktır.

Bir İşin Olması İçin Okunacak Dualar: Bu aşağıda yazılı duaların birçok murat için değişik okuma düzenleri vardır. Burada sadece bir adet örnek verileceğim.
Salaten Tefriciye duası: (4444 duası) Her ne hayırlı bir niyetle olursa olsun bu duayı tam olarak 4444 defa okunduğu zaman Allah-u teala dileğini nasip edecektir. Bu dua eksiksiz ve fazla olmayacaktır. Ve en çok 7 günde okunur. (41 günde okunabilir diyenlerde vardır.)
Ya Latif İsmi Celili: Çok müşkil bir işin hallolması, bir maksadının yerine gelmesi için Latif ismi şerifini okumak istediğin zaman 2 rekat namaz kıl. bu namazın rekatlarında Fatiha ve İnşirah surelerini oku, sonra kıblede olduğun halde; 16.641 defa Ya Latif esmasını kıraat et. Kıraat bittikten sonra niyetini yüce Allah’tan talep eyle.

Ayetel Kürsü: Cuma günü sabah namazından önce kalkıp, güzel bir abdest aldıktan sonra tenha bir yerde kıbleye karşı dizüstü oturup, 313 defa Ayetel Kürsüyü okuyup, sonra Ya Rabbel Azim Bu ayeti Kerime hürmetine 313 ehli bedir ve 313 Eshabı Talut hürmetine benim şu muradımı ihsan eyle diye dua ederse maksat ve meramı Allah’ın izni ile hasıl olur.
İhlas Suresi: Bir kimse Pazar günü güneş doğarken 10 kere İhlas suresini okuyup, ondan sonra Cenabı Allah’tan muradının olması için dua ve niyaz edenin duasını Allah’ u teala İnşallah kabul eder ve muradını verir.