BORCU OLANLAR BU DUAYI OKUSUN BORÇTAN KURTULSUN
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

BORCU OLANLAR BU DUAYI OKUSUN BORÇTAN KURTULSUN

dua kapısı,dua,dualar,duası,borcu,olanlar,bu,duayı,okusun,borçtan,kurtulsun,borç duası,borç duaları,borç duası dinle,borç duası nihat hatipoğlu,borçlardan kurtulmak için dua,borçlardan kurtulma duası,borçlardan nasıl kurtulurum,borçlardan kurtulmak,borçlardan kurtulma,borçlardan sıkıntılardan kurtulma duası,borçlardan kurtulmak için okunacak dua,borçlardan kurtulmak için,borçlardan kurtulma duası dinle,borçtan kurtulma duası,borç ödeme duası,borç ödeten dua
BORCU OLANLAR BU DUAYI OKUSUN BORÇTAN KURTULSUN
İnsan dua vasıtasıyla Cenab-ı Hakka yaklaşır. Bu itibarla başa gelen çeşitli sıkıntılar ve belalar, insana aczini ve güçsüzlüğünü hatırlatıp onu Rabbine yönelmeye zorlaması cihetiyle rahmettir. Çünkü insan bilhassa böyle vakitlerde ne kadar âciz ve çaresiz olduğunu anlayıp sığınacak bir yer bulmaya muhtaç durumdadır. Dua bunun en güzel vesilesidir.
İnsan bütün canlılar içinde nazik ve nazlı bir çocuğa benzer. Nasıl ki, bir çocuk eli yetişemediği bir

ihtiyacını, bir arzusunu elde etmek için ya ağlar ya ister; yani acizliğin diliyle dua eder ve isteklerini elde eder.
Borç yükünden beli bükülmüş bir kişi Hz. Ali’ye (ra) gelerek kendisine yardımcı olmasını istemişti. Hz. Ali (ra) kendisine şöyle demiştir:
Rasûlüllâh’ın bana öğrettiği bir duayı sana öğreteyim de, üzerinde Sebîr dağı kadar borç olsa Allah Teâlâ o borcu ödemen için yardım eder.” demiş ve aşağıdaki duâya devam etmesini tavsiye etmiştir:

“Allâhümmekfinî bihelâlike an harâmik, ve ağninî bifazlike ammen sivâk. .” 21 gün veya 41 gün günde 33 defa anlamınıda düşünerek okuyunuz inşeallah.
[Hz. Ali’den (ra) Tirmizi, Daavât 121]
Anlamı: “Allah’ım, helâlinden bana yetecek kadar vererek beni haramından koru. Lûtfunla beni Senden başkasına muhtaç etme.”