CENNETLİK OLMAK VE CENNETİ İSTEME DUASI
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

CENNETLİK OLMAK VE CENNETİ İSTEME DUASI

dua dinle,dinle,dua,dualar,duası,cennetlik olmak ve cenneti isteme duası,cennetlik,olmak,ve,cenneti,isteme,cenneti isteme duası arapça,cenneti istemek,cennet ehli,cennet ehlinden olmak için,cennet ehlinden olmak için dua,esma,esmaül hüsna,ayet,cennetlik olmak için ne yapmalı,cenneti kazanmak,cenneti kazanmak için neler yapmalıyız,cenneti kazanmak için ne yapmak lazım,cenneti kazanmak için,cennet,cehennem,cennet duası,cennet duaları,cennet duası arapça,en etkili

CENNETLİK OLMAK VE CENNETİ İSTEME DUASI
Enes bin Malik (Radıyallahu Anh)’den rivayet edildiğine göre, “Allah’ u Teala kıyamet gününde meleklerine: [Kulumun amel defterine bakın. Kimin Benden Cennet istediğini görürseniz, onu Cennete sokun. Kim de Cehennemden Bana sığınmışsa, onu ondan çevirin.] buyuracaktır.(1)
Ebu Hureyre (Radıyallahü Anh)’den rivayet edildiğine göre; Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: “Cenneti çok isteyin; Cehennemden de çok sığının. Çünkü o ikisi, şefaatleri makbul iki şefaatçidirler.“(2)

Yukarıda bahsettiğimiz Hadis-i Şerifler göz önüne alındığında yapılabilecek dua şöyle dostlar..
Bismillahirrahmanirrahim
Duanın Arapça Okunuşu: “Allahümme innî es’elükel cennete ve mâ karrabe ileyhâ min kavlin ve amel. Ve e’ûzü bike minennâri vemâ karrebe ileyhâ min kavlin ve amel.“
“Allah’ım!senden Cenneti isterim ve cennete yaklaştıracak söz ve ameli isterim. Ve Cehennem ateşinden Sana sığınırım ve Cehenneme yaklaştıracak söz ve amelden sana sığınırım.”