DARA DÜŞEN YÜREĞİ DARALAN MADDİ SIKINTIDA OLANLAR İÇİN DUA
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

DARA DÜŞEN YÜREĞİ DARALAN MADDİ SIKINTIDA OLANLAR İÇİN DUA

DARA DÜŞEN YÜREĞİ DARALAN MADDİ SIKINTIDA OLANLAR İÇİN DUA
Geçen bir arkadaşla oturuyoruz, canını sıkan bir konudan bahsedip ‘düşününce kalbim sıkışıyor, panik atak nöbeti geçiriyorum’ dedi. Zaman zaman hepimiz yaşarız ya hani; bunalırız, daralırız, yüreğimizi sıkıştırırız. Öyle bi haldeydi. Dedim ki; benim böylesi durumlar için üçü bi yerdem var, yüreğime takar rahatlarım. O ne ki, dedi. Dedim üç dua, üç çıkış yolu, üç deniz feneri…

İlki Hz İbrahim’den; diyor ki Allah’ın Halili ‘Düştüğün yer ateş olsa, sen onu gül bahçesine çevirebilirsin. Bak duası şu, al tak yüreğine: “Hasbünallahu ve nime’l vekil.(Ali İmran:173)”
Sonra Hz Yunus konuşuyor. Diyor ki; ‘Hatalar yapıp balığın karnına düşmüş olabilirsin. Çıkış yolunun anahtarını al eline. De ki: “La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin.(Enbiya:87)”

Şimdi sıra Hz Musa’da, diyor ki: ‘Derdin ne olursa olsun dermanı Allah katındadır, uzan ona, şöyle de; “Rabbi inni lima enzelte ileyye min hayrin fakir.(Kasas:24)” Ne zaman dara düşsem bu üç duayı çoğaltırım, ferahlarım. Size de verdim bu üç pırlantayı, buyurunuz, takınız yüreğinize, ferahlarsınız…

Bu durumda olan tüm kardeşlerimiz okuyabildiği kadar veya 100 defa.Günlük hayatınızda da her gün 100 defa okuyabilir sıkıntı anınızda okuduğunuz dualar size yetişecektir.