DUALARIN KABULÜ VE HERKES TARAFINDAN SEVİLMEK SAYILMAK İÇİN DUA
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

DUALARIN KABULÜ VE HERKES TARAFINDAN SEVİLMEK SAYILMAK İÇİN DUA

,duaların,kabulü,ve,herkes,tarafından,sevilmek,sayılmak,için,duaların kabulü için,duaların kabulü için okunacak dua,duaların kabulü için esmaül hüsna,duaların kabulü neden gecikir,duaların kabulü için okunan dua,duaların kabulü nihat hatipoğlu,duaların kabulü ayetleri,duaların kabulü için dua,herkes tarafından sevilip sayılmak için dua,herkes tarafından sevilmek için esma,herkes tarafından çok sevilmek için dua,herkes tarafından sevilme duası
DUALARIN KABULÜ VE HERKES TARAFINDAN SEVİLMEK SAYILMAK İÇİN DUA
El-ALİYY CELLE CELALÜHÜ;
Büyüklüğü, yüceliği, ilmi sonsuz olan Allâhü Teâla.
Her namazdan sonra (110) defa okumayı adet edinen kimseye ilim kapıları açılır. Kalbinde hikmet pınarları kaynatılır. Onu gören kimseler muhâbbetinden dolayı ona itaat ederler, boyun eğerler. Bütün isteklerini seve seve yaparlar. Herkes tarafından büyük sevgi ve muhabbet görürler.
Bu ismi şerifi zikir ederken “ Aliyyül azim.” şeklinde okur isek hem duaların daha çabuk kabul olmasına, hemde muratların kat kat üstünde nimetlerin verilmesine sebep olur.

Herkesin bir irade özgürlüğü vardır kardeşlerim söz geçirmek, itaat ettirmek isterken mutlaka sadece kendimizi değil karşı tarafı da düşünmeliyiz. Mesela içki içer kişi içmesini istemeyiz, sana kaba davranır istemeyiz, dinimize uygun olan hayırlı olan isteklerimizi kabul ettirmek için okuyalım bu esmayı.
Sevdiklerimizi makul olan hayırlı olan isteklerimizi kabul ettirmek için, sözlerimizi dinlemeleri ve itaat etmelerini sağlamak için bu ismi şerife her namazdan sonra (110) defa ” Ya Aliyyül Azim” şeklinde okumaya devam edelim.