GÖZ VE KULAK AĞRISI İÇİN OKUNACAK DUA
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

GÖZ VE KULAK AĞRISI İÇİN OKUNACAK DUA

dua kapısı,dua,dualar,duası,dua dinle,göz,ve,kulak,ağrısı,için,okunacak,göz ağrısına ne iyi gelir,göz ağrısı,göz ağrısı nasıl geçer,göz ağrısı için dua,göz ağrısı için okunacak dua,kulak ağrısı,kulak ağrısı nasıl geçer,kulak ağrısına ne iyi gelir,kulak ağrısı için dua,kulak ağrısını ne geçirir,kulak ağrısı için okunacak dua,ağrı için rukye,ağrı için okunacak dua,ağrı ve sızılar için dua,ağrılar için dua,ağrılar için rukye,en etkili dua,en güzel dua
GÖZ VE KULAK AĞRISI İÇİN OKUNACAK DUA
Kulak ve gözler insanın en önemli organlarıdır. Bunları gerektiği şekilde kullanmak lâzımdır, aksi halde, mesüliyeti vardır.
Türkçe Okunuşu:
Allahumme mettiğnî bi sem ‘i ve basarî vec’alhümâ el vârise minnî vensurnî alâ men zalemenî ve huz minhu bi şe’rî..

Türkçe Anlamı:
Allah’ım, kulak ve gözlerime kuvvet ver, onları bana varis kıl (bağlı kıl), bana haksızlık edene karşı yardım et ve intikamımı ondan al.
Kulak ağrısı için okunacak diğer duamız ise dostlar..
Mümkün olduğu kadar (özellikle 60 yahut 313 veya 1001 ya da 4444 gibi faziletli sayılara riayet edilerek): “Ya Semî!” ism-i şerîfiyle Kaf Suresi’nin kırk

birinci ayet-i kerimesi okunularak kulak hastalığına (rukye) ilaç yapılır. O ayet-i kerime de şudur:
وَاسْتَمِعْ يَوْمَ يُنَادِ الْمُنَادِ مِنْ مَكَانٍ قَر۪يبٍۙ
Bismillahirrahmanirrahim.“Vestemi’ yevme yünâdi’l-münâdi min mekânin garîb.” (Mâü’l-Ayneyn eş-Şenkîtî, Fâtiku’r-ratk alâ Râtikı’l-fetk)
Anlamı: Çağırıcının, yakın bir yerden çağrıda bulunacağı güne kulak ver;