GÜNDE 21 VEYA 100 DEFA SALAT-I TEFRİCİYE OKUMANIN FAZİLETİ VE SIRLARI
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

GÜNDE 21 VEYA 100 DEFA SALAT-I TEFRİCİYE OKUMANIN FAZİLETİ VE SIRLARI

GÜNDE 21 VEYA 100 DEFA SALAT-I TEFRİCİYE OKUMANIN FAZİLETİ VE SIRLARI
Salat– Tefriciye veya Salat-ı Nariye olarak bilinen bu salavat hakkında Allah erleri çok şeyler söylemişlerdir.
Her gün (21),(100) veya daha fazla okuyanın Allah Teâlâ sıkıntılarını giderir.İşlerini kolaylaştırır.İç âlemini nurlandırır.Kadrini yükseltir.Halini güzelleştirir.Rızkını genişletir.Hayır kapıları kendisine açılır.Zamanın olumsuzluklarından korunur.Kalplere sevgisi hakim olur.Cenab-ı Hakk’ın lütfuna mazhar olur.

Salat-ı Tefriciye:
اللهـم صل صلاة كاملة وسلم سلاماً تاماً على سيدنا محمد الذي تنحل به العقد وتنفرج به الكرب وتقضى به الحوائج وتنال به الرغائب وحسن الخواتم ويستسقى الغمام بوجهه الكريم وعلى آله وصحبه في كل لمحة ونفس بعدد كل معلوم لك. –
“Allâhümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedinillezi tenhallü bihil’ükadü, ve tenfericü bihil’kürabü, ve tükdâ bihil’havâicü, ve tünâlü bihir’regâibü, ve hüsnül’havâtimi, ve yüsteskal’ğamâmü bivechihil’ kerimi, ve alâ âlihi ve sahbihî fi külli lemhatin ve nefesin biaded-i külli mâ’lûmin lek.”

“Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e salât-ı kâmile ve Selam-ı tam salat,selam eyle! Zira,öyle bir zattır ki, kendisiyle düğümler çözülür,sıkıntı ve zahmetler kolaylaşır,ihtiyaçlar karşılanır,arzulara ve güzel sonuçlara ulaşılır.Kendisinin yüzü suyu hürmetine yağmur istenir.Her göz açıp kapama veya şimşek çakması gibi bir zamanda ve her nefeste Sen’ce malum olan mahlukat sayısınca O’nun âline ve ashabına da salat ve selam olsun.”