HER TÜRLÜ BELA VE MUSİBETLERE KARŞI KORUNMA DUASI
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

HER TÜRLÜ BELA VE MUSİBETLERE KARŞI KORUNMA DUASI

dua dinle,dinle,dua,dualar,duası,duadinle,sesli dualar,kısa dualar,her,türlü,bela,ve,musibetlere,karşı,okunacak,belalara karşı okunacak dua,belalara karşı okunacak esma,kazalara belalara karşı dua,bela ve musibetlere karşı okunacak dua,bela ve musibetlere karşı okunacak sureler,bela ve musibetlere karşı esmaül hüsna,bela ve musibetlere karşı dua,tehlikelerden korunmak için dua,tehlikelerden korunma yolları,tehlikelerden koruyan dua,tehlıkelerden korunma duası
HER TÜRLÜ BELA VE MUSİBETLERE KARŞI KORUNMA DUASI
Allah Resulü(s.a.v) buyuruyorlar ki;
Kim sabahleyin En’am Suresinin ilk üç ayetini okursa, Allah o kimsenin emrine yetmiş bin melek verir. O melekler o kimseyi korurlar, ve onun için kendi amellerini kıyamete kadar yazarlar. Yedinci kat gökten yanında demirden tokmak bulunan melekler iner. Şeytan o adamın kalbine bir şer koymak istediğinde melek tokmakla şeytanı döver ve bu esnada

şeytan ile adam arasında yetmiş bin perde oluşur. Allah teala buyuruyor ki:
“Ey ademoğlu! Benim gölgem altında yürü,cennetin ağaçlarının gölgesinden faydalan, Kevser’den iç, Selsebil suyunda yıkan. Sen benim kulumsun. Ben de senin Rabbinim. Bu gün senin aleyhine ne bir hesap vardır, nede azap”
En’am Suresini arasına dünya kelamı sokmadan baştan sona kadar okuyanın, Cenabı Hakk o kimsenin geçmiş günahlarını bağışlar.

Kim En’am suresini okursa gece gündüz onun üzerine yetmiş bin melek salat’ü selam getirir.
Sabahları ve akşamları aşağıdaki ayeti kerimeyi yedişer defa okumaya devam edenler,bu ayeti okuduktan sonra avuçlarına üfleyip, elleriyle yüzünü ve vücudunu mesherderse Cenabı Hakk o kimseye ağrı ve acı yüzü göstermez.
“Bismillahirrahmanirrahıym. El hamdü lilahillezine halekas semavati vel erda ve cealez zulumati ven nura sümmellezine keferu bi rabbihim ya’dilun.”