HER TÜRLÜ HACET VE HER TÜRLÜ SIKINTI İÇİN DUA
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

HER TÜRLÜ HACET VE HER TÜRLÜ SIKINTI İÇİN DUA

dua dinle,dinle,dua,dualar,duası,duadinle,sesli dualar,kısa dualar,her,türlü,hacet,ve,sıkıntı,için,okunacak,sıkıntı duası dinle,sıkıntı duası oku,sıkıntı duası nihat hatipoğlu,sıkıntı duası kuran,sıkıntı duası arapça,sıkıntı duası okunuşu,sıkıntı duası ayet,sıkıntı duası cübbeli ahmet hoca,sıkıntı borçtan kurtulma duası,borç ve sıkıntı duası,hacet dilek duası,hacet dilek duası arapça,hacet ve dilek duası dinle,hacet ve dilek duaları,dilek hacet duaları
HER TÜRLÜ HACET VE HER TÜRLÜ SIKINTI İÇİN DUA
Âl-i İmran süresinin 173 ncü ayeti kerimesi ve mücizeleri.
Bu Âyeti Kerimi her gün zikir edinip her yerde okuyabilir. Gücü yettiği kadar yada 450 defa okumaya devam ederseniz 1 ay içinde durumunuzda muazzam ilerlemeler olur. Bolluğa kavuşur. Ticareti artar, sıhhati düzelir. Düşmanları dost olur. Her türlü kısmeti açılır.
Bu âyeti kerim çok kıymetli bir duadır.

İşi gücü bozulan
Rızık darlığı çeken
Haksızlığa ve zulme maruz kalan
Maddi ve manevi sıkıntı ve dertleri olan.
Her türlü dileği olan
Her gün (450) defa okursa ve devam ederse en kısa zamanda sıkıntılarından kurtulur, korktuklarından emin olur.Umduklarına nail olur.

Duaya başlamadan önce;
10 istiğfar
10 Kelime-i Tevhid
7 defa Tekbir “Allahü ekber”
10 selavat
Okunur.Besmele-i şerif ile aşağıdaki âyeti kerim okunur.Hasbünallahü ve ni’mel vekil kısmı 450 defa okunur.

“Ellezîne kâle lehumun nâsu innen nâse kad cemeû lekum fahşevhum fe zâdehum îmânâ(îmânen), ve kâlû hasbunâllâhu ve ni’mel vekîl(vekîlu).”
Meâli:”İnsanlar onlara: ‘Düşmanınız olan insanlar size karşı bir ordu topladılar, onlardan korkun’ dediler. Bu, onların imanını artırdı da: ‘Allah bize yeter. O ne güzel Vekil’dir’ dediler.”

الَّذِينَ قَالَ لَهُمُ النَّاسُ إِنَّ النَّاسَ قَدْ جَمَعُواْ لَكُمْ فَاخْشَوْهُمْ فَزَادَه
إِيمَاناً وَقَالُواْ حَسْبُنَا اللّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيل
450 okuma bittikten sonra 1 defada bu âyeti kerim okunur dua edilir.
“Fenkalebû bi ni’metin minallâhi ve fadlin lem yemseshum sûun, vettebeû rıdvânallâh(rıdvânallâhi), vallâhu zû fadlin azîm(azîmin).”(Âl-i İmran 174)

فَانقَلَبُواْ بِنِعْمَةٍ مِّنَ اللّهِ وَفَضْلٍ لَّمْ يَمْسَسْهُمْ سُوءٌ وَاتَّبَعُواْ رِضْوَانَ اللّهِ وَاللّهُ ذُو فَضْلٍ عَظِيمٍ
Meâli:”Bu yüzden kendilerine bir fenalık dokunmadan, Allah’tan nimet ve bollukla geri döndüler; Allah’ın rızasına uydular. Allah büyük, bol nimet sahibidir.”
Bu duadan sonra 19 gece 1900 ” Hasbünallahü ve nimel vekil” her 100 de nimel mevla ve nimen nasir . okunur.