İŞ BULMAK İÇİN OKUNACAK DUA
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

İŞ BULMAK İÇİN OKUNACAK DUA

dua dinle,dinle,dua,dualar,duası,duadinle,sesli dualar,kısa dualar,en güzel dualar,iş,bulmak,için,okunacak,iş bulmak için okunacak dua,iş bulmak için dua,iş bulmak için,iş bulmak için okunacak dua cübbeli ahmet hoca,iş bulmak için rukye,iş bulmak için esmaül hüsna,iş bulmak için dua nihat hatipoğlu,iş bulmak için ne yapmalıyım,iş bulmak istiyorum,iş bulmak için yapılan dua,iş bulmak için yapılacak dua,iş bulmak için tesbihat,iş bulmak için tesirli dua
İŞ BULMAK İÇİN OKUNACAK DUA
Günümüzde insanlar geçimlerini para ile sağlamaktadır. Tabii ki para kazanmak için bir işte çalışmak gerekir. Herkes kendi yeteneğine ve eğitimine göre iş arar yada böyle bir işte çalışır. Müslüman bir insanın çalıştığı işte arayacağı ilk unsur hayırlı bir işten kazanacağı helal kazançtır. Böyle bir iş bulmak için mutlaka ​araştırıp sormak lazımdır. Fakat, her şeyde olduğu gibi iş bulma konusunda da bize hayırlısını nasip etmesi için Allah’a dua etmek gerekir. Hayırlı iş bulma konusunda rivayet edilen çeşitli dualar vardır.

Hayırlı bir iş duası; Kehf Suresi 10. Ayette, “Rabbenâ âtinâ milledünke rahmetev ve heyyi’ lena min emrina raşeda.” Mealen, “Ey Rabbimiz! Sen bize katından rahmet et. İşimiz de bizler için başarılar hazırla”. Hayırlı iş arayan kişinin bu duayı sabah namazını kılmadan önce ve evden çıkmadan önce, iş görüşmesine giderken ya da iş aramaya devam ettiği süreçte, günde 70 kere okumasıyla Allah’ın yardımına nail olacağı rivayet edilir.