KORUYUCU – HIRZ AYETLERİ
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

KORUYUCU – HIRZ AYETLERİ

KORUYUCU HIRZ AYETLERİ – AYATI HIRZ
Mevla’mızın izni ile bu büyük ayetleri Okuyan, üzerinde taşıyan veya evinde bulunduran Müslümanlar zararlı varlıkların şerrinden emin olurlar. Tabi bununla birlikte alimlerimiz rivayet edilen bu büyük ayetlerin hastalık ve musibet gibi rahatsızlıklardan kurtulmaya da vesiledir. Bu ayetler kötü niyetli cin ve şeytan şerrinden kurtulmaya vesile olduğu gibi sara hastalığına, sihre, büyüye karşıda korunmakta varsa bu kötü etkilerden kurtarmaktadır. Bu maksat ile okuyan kimse bu ayetleri yedi gün okumalı, korunmak için okumaya devam etmeldir veya buna güç yetiremiyor ise bu ayetleri üzerinde taşımalıdır, İnşaallah şifa olacaktır. İşte bu maksatla okunan ve bu maksatlara şifa olan ayetlere “Hırz Ayetleri”denilmektedir.

NASIL OKUNUR

Ayat-ı hırz sihir yada büyü gibi bir derde mübtela olmuş hastalara şifa maksadı ile okundugu gibi, bedeninde yada ruhunda bir sıkıntı emaresi olanlara da okunur.

Abdest alınıp, 7 istigfar ve 11 salevat okunup, hastanın sıhhatine niyet ederek, güneş doğduktan ve ikindi namazından sonra, günde iki defa hasta üzerine okunmalı, “ÜFÜR” yazan yerlerde, hasta üzerine üfürülmeli, şifa buluncaya kadar [40 gün kadar] devam etmeli. Kendisi için okuyor veya dinliyorsa ” ÜFÜR” yazan yerde kendi üzeine üfürebilir ayrıca bir bardak suya da üfürüp sonra suyu içebilir. Her okumasının sonunda, 1 Fatiha okuyarak sevabı, Peygamber efendimizin ve Behaeddin Buharî, Ahmed Rifai ve İmam-ı Rabbanî hazretlerinin ruhuna hediye edilmeli. Bir nüsha da yazıp, yanında taşırsa, sihirden, büyüden, nazar değmesinden korur. Muradı hasıl olur.