MİRAÇ KANDİLİNDE KILINACAK HACET NAMAZI
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

MİRAÇ KANDİLİNDE KILINACAK HACET NAMAZI

dua dinle,dinle,dua,dualar,duası,miraç,kandilinde,kılınacak,hacet,namazı,hacet namazı,miraç kandili,hacet duası,hangi,ibadetler,yapılır,dualar okunur,miraç kandilinde neler yapılır,miraç kandilinde yapılacak ibadetler,miraç kandilinde kılınacak namaz,miraç kandilinde okunacak dualar,miraç kandilinde hangi namaz kılınır,miraç kandilinde hangi sureler okunur,miraç kandilinde hangi ibadetler yapılır,miraç kandilinde kaç rekat namaz kılınır,miraç kandilinde ne yapmalıyız

MİRAÇ KANDİLİNDE KILINACAK HACET NAMAZI
Hacet Namazı, iki, dört ya da on iki rekât şeklinde kılınabilir. Efendimiz’in (s.a.s) rivayetine göre ilk rekâtta Fatiha’dan sonra üç defa Âyetel-Kürsî, diğer rekâtlarda Fatiha’dan sonra sırasıyla birer defa İhlas, Felak ve Nas sûreleri okunur. Hacet namazı bitince Allah’a hamd ve sena, Resûlullah’a salat ve selamdan sonra, peygamberlerin duaları da eklenerek bir hacet duası okunması sünnettir.

Namazda asagidaki âyetler okunur:
1. Rekâtta: Subhaneke + Fatiha + 3 Âyetel Kürsî
2. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.
2. Rekâtin sonunda: Ettehiyyâtü +salli +barik
3. Rekâtta: Subhaneke + Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.
4. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.
Rekâtin sonunda: Ettehiyyâtü + Allahümme salli + Allahümme bârik +Rabbenâ duaları. Namazdan sonra dua edilir ve hacet ne ise Allah’tan o istenir.