OKUYANIN ALLAH’IN İZNİYLE KABUL OLDUĞU DİLEK HACET DUASI (İSM-İ AZAM)
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

OKUYANIN ALLAH’IN İZNİYLE KABUL OLDUĞU DİLEK HACET DUASI (İSM-İ AZAM)

dua kapısı,dua,dualar,duası,okuyanın,Allah’ın izniyle,kabul,olduğu,dilek,hacet,ismi azam,ism-i azam,ismi azam duası,hacet duası,hacet duası dinle,hacet ayetleri,hacet duasının anlamı,hacet cübbeli,cübbeli hacet namazı,cübbeli hacet duası,çok etkili hacet duası,hacet duası okunuşu,hacet dilek duası,hacet duaları,hacet duası cübbeli,dilek duası,dilek duasi hemen kabul olan,ismi azam duası dinle,ismi azam duası okunuşu,ismi azam duası cübbeli ahmet hoca
OKUYANIN ALLAH’IN İZNİYLE KABUL OLDUĞU DİLEK HACET DUASI (İSM-İ AZAM)
Okuyacak kimse tam bir ihlas ve inanç ile duanın kabul olacağına inanarak okunacaktır.
“Bu ismi Azam ve bu güzel isimleri hürmetine duamı mutlaka kabul edecek olan Yüce Allahtır.” diyerek okuyacağız.
Eğer çok ama çok büyük bir sıkıntın var ise hemen 2 rekat hacet namazı kıl.Namazdan sonra İstiğfar ve salavat oku.Euzü besmele çekerek duayı 11 defa oku.Her bir okuma sonunda isteğini sıkıntını Allah-ü Teâlâ’ya bildir.
Her okuyuşta sonunda mutlaka isteğimizi mutlaka Allah’a ileteceğiz.

Mesela Rızık kapılarının açılmasını isteyelim. ” Her duayı okuma sonunda ” Allah’ım çok daraldım rızık ihtyacımı ancak sen giderirsin bana rızık kapılarını açmanı diliyorum.”
Evladı ve sevdiklerinin hidayetini isteyelim. Her okuma sonunda ” Rabbim evladım olan şu kuluna senden hidayet ve doğru yolu göstermeni diliyorum ”
Borçlardan kurtulmak isteyen kimse 11 veya 111 defa okur. Her okuma sonunda ” Ya Rabbim borçlardan bunaldım.daraldım çok sıkıntı içindeyim ne olur beni borçlarımdam kurtaracak hayırlı bir kapı aç bana” diye isteğini iletir.

Hayırlı istekler için..11 veya 111 defa,her okunanın sonunda, Ne dileğiniz var ise her okuma sonunda ” Rabbim benim için hayırlı olanı ancak sen bilirsin.Şu isteğim eğer dünyam ve ahiretim için hayırlı ise senden en kısa zamanda kabulünü diliyorum”
OKUYACAĞIMIZ İSMİ AZAM DUASI VE ESMALAR. AŞAĞIDA ESMALARIN MANASI YAZILMIŞTIR. OKUNURKEN BU ESMALARIN MANASINIDA DÜŞÜNEREK OKUYALIM İNŞALLAH.

“Allâhu hûve Melikün Semîun kâdirun Kerîm. Halîmun Latîfun Alîmun Muînun Sâdık.”
11 İsm-i Şerifin anlamları:
Allah : Tüm isim ve sıfatlan kendinde toplayan yüce Allah’ın zatının, başka hiçbir varlığa verilemeyen ismidir.
Huve : Hu – O demektir. (Allah kastedilmektedir.)
Melik : Bütün mevcudatın gerçek sahibi ve tek hükümdarı,sözlükte,sahip olmak,istila etmek,kuvvetli olamak, yoğurmak, hükmetmek, kontrol etmek, irade gibi anlama gelir.

Semi : İşiten, Gizli açık her sesi işiten. O, hiçbir şartla ve kayda bağlı olmaksızın işitir. Herşeyi işiten, kullarının niyazını kabul eden demektir.
Kadir : Sonsuz güç ve kudret sahibi olan. Her istediğini, istediği gibi, sonsuz güç ve kudretiyle yapan.
Kerim : Keremi ve cömertliği nihayetsiz derecede bol olan, kullarına istemeden ve karşılıksız olarak veren demektir. İyilik ve ikramı bol olan.
Halim: Yarattıklarına son derece yumuşak muamele eden,Affı,bağışlaması ve müsamahası

sınırsız ve kullarına daima hoşgörülü davranan.
Latif: Lutuf ve keremi bol olan, lütfeden, inayet ve ihsanı sınırsız olan.Kulun istek ve ihtiyaçlarını yumuşaklıkla ve kolayca ulaştıran. En ince nasıl yapıldığı bilinmeyen işleri bilen,derinliklere ve bilinmezlere nüfuz eden.Akla hayale gelmeyen yollardan ve yerlerden kuluna nimetler ,hayırlar ve faydalar çıkaran,sürekli lütfeden.
Alim: Canlı veya ölü, küçük veya büyük, gizli veya açık, kalpte, kafada olan veya dışa vurulan şeyi en

ince ayrıntısına kadar hakkıyla bilen.
Muin : Kullarına yardım eden, nimet veren. Yardıma muhtaçlara yardım eden.
Sadık: Haber verdiği her şeyde doğru söyleyici. Kainatta cereyan eden bütün işler, olaylar ve bütün varlıklar vaadinden asla dönmediğinin birer delili ve şahidi olan, ve her işi doğru, yalandan ve hileden sonsuz derece uzak olan ve sözünü yerine getiren demektir.
Kaynak; cübbeli Ahmet Hoca