ÖYLE BİR AYET OKUDU Kİ FAKİRLİK SON BULDU ZENGİN OLDU
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

ÖYLE BİR AYET OKUDU Kİ FAKİRLİK SON BULDU ZENGİN OLDU

ÖYLE BİR AYET OKUDU Kİ FAKİRLİK SON BULDU ZENGİN OLDU
Zenginlik duası Kuran ayetlerine ve Allah’ın güzel isimleri olan esmalara dayanan etkili dualardan biridir. Bu dua vesilesi ile sıkıntılarından kurtulan ve sevdikleri ile birlikte bereketli bir yaşam sürdürmeye başlayan sayısız müminin anlatımları bulunmaktadır.

İslam tarihi boyunca birbirinden farklı pek çok zenginlik duası okunmuş ve müminlere tavsiye edilmiştir. Bütün bu dualar yüce Allah’a seslenme ve ondan yardım dileme maksadıyla niyaz edilmiştir. Yani maksat bakımından aralarında bir fark yoktur. Ancak güzel sözlerle dua etmenin daha tesirli olduğunu ve duanın kabulünü kolaylaştırdığını da unutmamak gerekir.

Bazı alimler gün doğumundan önce duanın okunmasının daha tesirli sonuçlara vesile olacağını beyan etmektedir. Okuyacağımız ayet Al-i İmran suresi 26. ayeti ve esmalardır. Ayeti 3 defa okuyacağız. esmalar ise 1 defa okunacak. 7 gün devam edilecek.
Bismillahirrahmanirrahim
“Kulillahümme malikel mülki tü’til mülke men teşaü ve tenziul mülke mimmen teşa’ ve tüızzü men teşaü ve tüzillü men teşa’ bi yedikel hayr inneke ala külli şey’in kadır.” (amin)

“De ki: Ey mülkün sahibi olan Allah’ım! Sen mülkü dilediğine verirsin. Dilediğinden de mülkü çeker alırsın. Dilediğini aziz edersin, dilediğini zelil edersin. Hayır senin elindedir. Şüphesiz sen her şeye hakkıyla gücü yetensin.” (Al-i İmran suresi 26)

Bismillahirrahmanirrahim
Ya Kadir
Ya Muğni
Ya Gani
Ya Rezzak
Ya Vehhab
Ya Latif
Ya Mucib (amin)