ÖYLE BİR DUA OKUDU Kİ YERDE GÖKTE KİMSE ZARAR VEREMEDİ
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

ÖYLE BİR DUA OKUDU Kİ YERDE GÖKTE KİMSE ZARAR VEREMEDİ

dua kapısı,dua,dualar,duası,dua dinle,öyle,bir,okudu ki,yerde,gökte,kimse,zarar,veremedi,öyle bir dua okudu ki yerde gökte kimse zarar veremedi,korunma duası,korunma duaları,korunma duaları dinle,musibetlere karşı dua,musibetlerin defi için dua,belalardan korunmak için dua cübbeli,belalardan korunma duası,belalardan koruyan dua,bela ve musibetten kurtulma duası,bela ve musibetlere karşı peygamberimizin duası,belalara karşı okunacak dua,bela,musibet,için,oku
ÖYLE BİR DUA OKUDU Kİ YERDE GÖKTE KİMSE ZARAR VEREMEDİ
İmam-ı Rabbani hazretleri, talebeleri ile, uzak bir yere giderken, gece, bir handa kaldılar. (Bu gece bir bela zuhur edecektir. [Besmele ile] (Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdi ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alim) duasını üç defa okuyun) buyurdu. Gece büyük yangın oldu. Her odada eşyalar yandı. Duayı okuyanlara bir şey olmadı.

Dert, bela, fitne, hastalık, nazar, sihir ve zalimlerin şerrinden korunmak için, sabah akşam, imam-ı Rabbani hazretlerinin bildirdiğini hatırlayarak, 3 defa okumalıdır. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdi ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alim duasını sabah 3 kere okuyana, akşama kadar, akşam okuyana da, sabaha kadar hiç bela gelmez.) [İbni Mace]

”Bismillahi’l-lezi la yedurru ma’a-smihi şey’ün fi’lardi vela fi’s-semai ve hüve’s-semi’ul-Alim.
Türkçe Anlamı:
“Adı anıldığı zaman gerek yerde gerekse gökte hiç bir şeyin zarar veremeyeceği Allah’ın adıyla; O, hakkıyla işiten ve hakkıyla görendir.”
diye okunursa ona hiç bir şey zarar veremez. Görülmedik kaza ve bela ona isabet etmez.
Bu kısacık duaları çocuklarımıza öğretelim ve onlarında okumasını sağlayarak, onları Allah’ın korumasına alalım..