ÖYLE BİR DUA ŞEKLİ Kİ DİLEDİĞİNİ İSTE
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

ÖYLE BİR DUA ŞEKLİ Kİ DİLEDİĞİNİ İSTE

ÖYLE BİR DUA ŞEKLİ Kİ DİLEDİĞİNİ İSTE
İbni Mes’ud Radıyallahü anh rivayet ediyor:

“Nebi Sallalahü aleyhi ve sellem” buyurdu:

“Gece yahut gündüz 12 rekat namaz kılarsın,her iki rekatta fatihadan sonra istediğin süreyi okuyabilirsin. 2 rekatta bir selam verirsin. Son 2 rekatta ettehiyatü ve saall,-barik-Rabbena duasını okuduktan sonra Allah’a hamd ve sena eder.Peygamber (a.s)’a salevat okursun. Tekrar secdeye gider,Secdede iken 7 Fatiha sûresi,7 Ayetül-Kürsi oku,10 kere de;aşağıdaki duayı oku.

“Lâ ilahe illallahü vahdehü la şerikeleh lehü’l-mülkü ve lehü’l-hamdü ve hüve âlâ külli şey’in kadiry.”

(Allah’tan başka ilah yoktur.O tektir ve ortağı yoktur.Mülk O’nundur ve hamd O’nadır.O her şeye gücü yetendir.” Der ve şu duayı okursun.

“Allahümme inni es’elüke bimeâkıdi’l izzi min ârşike ve müntehâ’r-rahmeti min kitâbik,vesmike’l-e’zami ve ceddike’l-e’lâ ve kelimâtike’t-tâmmeti.”

“Allah’ım! Ben arşındaki izzetli yerlerin,Kitab’ındaki sonsuz rahmetin,İsm-i A’zam’ın,yüce azametin ve mükemmel buyrukların hürmetine senden diliyorum.” Der Allah’tan dilediğini istedikten sonra başını secdeden kaldırır.(daha sonrada) sağa sola selam verirsin.

Bunu,cahillere ve kötü insanlara öğretme sonra kötüye kullanırlar.Duaları kabul olunur,onlar için iyi olmaz.

Evet asla kötü niyetle bu namazı kılmayın,hiç bir şey bilemiyorsanız bile “Hakkımda hayırlı olanı ver Allahım! Ben bilemem hayırlı nedir ancak Sen bilirsin. Bu dileğim benim için hayırlı olacak ise ver hayırlı olmayacak ise verme.” diye dua edebilirsiniz.