Risâle-i Kudsiyye 18. Beyt Tercüme ve Şerhi – Ramazan İlhan Hoca Efendi
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

Risâle-i Kudsiyye 18. Beyt Tercüme ve Şerhi – Ramazan İlhan Hoca Efendi

Ramazan İlhan Hoca Efendi ile Risâle-i Kudsiyye dersleri, takip etmekte olduğumuz feyz ve bereket dolu risalenin ne şekilde yazdırıldığını ve ihtivâ ettiği özellikleri açıklayan 18. beytin şerh ve îzâhıyla devam ediyor.

Derste, her türlü başarının Mevlâ Teâlâ’nın yardımına bağlı olduğu hakikatine ve her iyiliği O’ndan bilmek gerektiğine dair esaslar zikrediliyor.

Büyük Şeyh Efendi Mevlânâ Mustafa İsmet Ğarîbullâh Hazretlerinin, alanı ve özellikleri bakımından emsalsiz manzûm eseri “Risâle-i Kudsiyye’nin beyitlerinin îzâh edildiği “Risâle-i Kudsiyye Dersleri” İsmailağa NET’te, Ramazan İlhan Hoca Efendinin anlatımıyla devam ediyor. Risâle-i Kudsiyye beyitleri; âyet-i kerîmeler, hadîs-i şerîfler, tasavvufî esaslar, Ali Haydar Efendi Hazretlerinin notları ve Mahmud Efendi Hazretlerimizin şerh ve îzâhları ışığında genişçe açıklanıyor.

İsmailağa NET tarafından hazırlanan video kesitlerini paylaşarak sohbetlerin daha geniş kitlelere ulaşmasına vesile olabilirsiniz.


İSMAİLAĞA NET | Yolumuz Sohbet

Portal: https://www.ismailaga.net/
E-posta: soru@ismailaga.net
Facebook-Twitter-Instagram: @ismailaganet
Telefon: 0850 811 7777

Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ve portalimize üye olarak yeni video, ders ve sohbetlerden anında haberdar olabilirsiniz.