Saç Gürleştirme Kürü – İbrahim Saraçoğlu
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

Saç Gürleştirme Kürü – İbrahim Saraçoğlu

Saç Gürleştirme Kürü – İbrahim Saraçoğlu

Kadınlar sadece giyim kuşam, makyaj değil, saç güzellikleri ve bakımına da önem verirler; zira saçlar, güzelliği tamamlayan en önemli unsurdur. Güzel, bakımlı, sağlıklı, parlak ve gür saçlar, kişiye yüksek bir özgüven duygusu verir ve kendini iyi hissetmesini sağlar. Saçların bakımlı olması kadar gür olması da önemsenir. Sık aralıklarla yapılan boya, röfle, oriel ile açtırma gibi kimyasal işlemler; fön, maşa, kurutma makinesi gibi saç tellerini kurutan ve yıpratan aletler, vitamin yönünden eksik beslenme, kullanılan ilaçlar, stres ve kötü hava koşulları gibi etkenler, saçların dökülmesine, azalmasına, seyrelmesine sebep olur. Seyrelen saçlar kişiye mutsuzluk verir ve çözüm arayışları başlar. Piyasada saç dökülmesini önleyen, saç gürleştirme anlamında destek veren şampuan, yağ, serum gibi kimyasal ürünler olduğu gibi; daha doğal yapıda ürünler ve bu doğal ürünlerle formüle edilmiş karışımlar mevcuttur. Artık çoğu kişi saçlarında doğal saç gürleştirme yöntemleri ile çözüm arama yoluna gittiğinden,saç gürleştirmek için geliştirilen doğal reçeteleri ve saçlarınızın gürleşmesi için önerileri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Saçları gürleştirmek için öteden beri kullanılan bitkilerden birisi ısırgan otudur.

* Isırgan otuyla saç bakımı ve gürleştirme: Isırgan otu saçları besleyen ve güçlendiren; yeni çıkan saç tellerinin daha sağlıklı çıkmasını sağlayan, saç diplerini besleyen ve dökülmeleri önleyen, saçların hava almasını sağlayan, saçlara ışıltı ve canlılık sunan, saçların hızlı uzamasını sağlayan, saç tellerinin kalınlaşmasını ve daha gür olmasını sağlayan yapısıyla, saç bakımıyla saç gürleştirme reçeteleri ve yöntemleri arasında başı çeker.Isırgan otuyla saç bakımı ve gürleştirme için bir miktar suyu kaynatın, kaynar suyun içine ısırgan otunu koyun ve 10 dakika demleyin. Ilınması için bekleyin ve saçlarınızı bu kürle yıkayın. Saçlarınızda 1 saat beklettiğiniz ısırgan oyu suyunu süre bitiminde durulayın.Bu kürü düzenli olarak yaptığınızda saçlarınızın gürleştiğine ve daha hızlı uzadıklarına tanık olacaksınız. Haftada 2 kez uygulanabilecek bir kürdür.

* Karanfil ile saç gürleştirme: Karanfil de saçların hacime kavuşmasını sağlar. Karanfil aynı zamanda saçların dökülmesini önler, yeni saç oluşumuna yardımcı olur, saç kırıklarını tamir eder, saç diplerinin oksijenlenmesini sağlar ve saçları gürleştirir.Kurumuş karanfil bitkileri saç bakımında daha fazla etkilidir. Bir tutam kurumuş karanfili suda kaynatın ve süzün. Süzdüğünüz suyu saçlarınıza sürün ve 1 saat bekledikten sonra yıkayın.
Bu kürü düzenli aralıklarla ve sıkça uyguladığınızda saçlarınızda gürleşme ve dolgunlaşma hissini yaşayabilirsiniz. Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

* Sarımsak ile saç gürleştirme: Saçları gürleştirmek için faydalanılan bitkilerden birisi de sarımsaktır. Sarımsağın saç çıkaran ve saçları gürleştiren etkisi hemen herkesçe bilinmektedir. Saç tellerinin kopmasını da engelleyen sarımsak, saçları dolgunlaştırır, onarır ve sağlıklı olmalarını sağlar.
Saç gürleştirmek için sarımsağı ezerek kullanabilirsiniz. Eğer saçlarınızda sarımsağın keskin kokusunu hissetmek istemiyorsanız, sütle karıştırarak kullanabilirsiniz. Bunun için 3 diş sarımsağı ezin ve saç diplerinize sürün. 1 saat bekleyin ve saçlarınızı yıkayın.

Saçlarınızın gürleşmesi için öneriler de yok değil.

* Saçları gürleştirmek için hazırladığınız maskeleri saç diplerinden başlayarak tüm saçınıza uygulayın ve yaklaşık 15 dakika boyunca saçlarınızda bekletin. Süre sonunda saçlarınızı ılık su ile yıkayın.
* Saç şekillendirme için kullanılan aletleri mümkün olduğunca az kullanmaya gayret edin. Yahut olabildiğince düşük ısılarda kullanın. * Saç şekillendirme aletlerini her gün değil, en azından günübirlik kullanmaya gayret edin.
* Saç dökülmelerini durdurmak ve saçlarınızın gürleşmesine destek vermek için kullandığınız şampuan ve saç kremini belirli aralıklarla değiştirin.
* Saçlarınız ucundaki kırıklar ve çatallanmalar arttıkça ve saçlarınız uzadıkça, saç kökleriniz saç uçlarınızı besleyemez olur. Bu sebeple saçlarınızı belirli aralıklarla uçlarından kestirin. Böylelikle daha canlı, daha tok ve zaman içinde daha gür saçlara kavuşabilirsiniz.
* Saç bakımıyla saç gürleştirme yöntemleri içinde gece bakımı da önemli bir yere sahiptir.
* Saçlarınıza zeyt

Videomuz genel olarak şu konularla ilgilidir; saç gürleştirme doğal, saç gürleştirme formülleri, saç gürleştirici yağlar, ibrahim saraçoğlu saç çıkarma kürü, saçları gürleştirmek için ne yapmalı ibrahim saraçoğlu

Kanalımıza ABONE OLUN 🌹 https://goo.gl/yDnyXI 🌹
Web Sitemizi Ziyaret Edin 🔸 https://goo.gl/kBbPK4 🔸
Facebook Sayfamızı Beğenin 💕 https://goo.gl/ppqIPP 💕