SALATI TÜNCİNA HACET VE DİLEK İÇİN OKUNAN DUA
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

SALATI TÜNCİNA HACET VE DİLEK İÇİN OKUNAN DUA

SALATI TÜNCİNA HACET VE DİLEK İÇİN OKUNAN DUA
Salaten Tüncina; dilek ve istekler için günde en az 10 kez okunması tavsiye olunan, manası pek derin, faziletleri pek çok bir duadır. Salaten Tuncina duasını Peygamber Efendimiz (S.A.V) bizlere, farz olarak kılınan her namazdan sonra okunmasının çok faydalı olduğunu buyurmuştur. Bizler de fazileti çok büyük olan bu duayı okuyarak bir çok sıkıntılarımızdan feraha çıkabiliriz. Salaten Tuncina duası aynı zamanda Salaten Müncine olarakta okunmaktadır.Bu duanın bir çok okunuş şekli olduğu rivayeti de bilinmektedir.

Salaten Tuncina duası Arapça okunuşu
“Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed, salâten tüncinâ bihâ min cemî’ıl-ehvâli ve’l âfât ve takdî lenâ bihâ cemî’al hacât ve tütahhirunâ bihâ min cemî’ıs-seyyi’ât ve terfeunâ bihâ ındeke a’led-derecât ve tübelliğunâ bihâ aksa’l gayâ,t min cemî’ıl-hayrâti fi’l-hayâti ve ba’del-memât. Amin Ya Mucibeddeavad, Velhamdü lillahi Rabbi’l-alemin.”

Salaten Tüncina anlamı:
“Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e (S.A.V) ve onun aline rahmet et. Bu salavat öyle bir değerli olsun ki: Bu duanın hürmetine bizi tüm günahlarımızdan arındırıp, nezdindeki derecelerin en yücesine ulaştırsın. İçimize düşen tüm korku ve musibetlerden kurtarsın. Gönlümüzdeki arzu ve isteklerimizi, bu mübarek salavat hürmetine kabul buyursun. Bizi

günaha tövbe edenlerden kılsın. O salavat hürmetine bizi makamında yüceltmeyi nasip etsin. O salavat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar nihayete eriştirsin. Ey yerleri ve gökleri yoktan var eden Rabbim senden başka gidecek yerimiz yoktur, sen biz aciz kullarını şefaatinle nail eyle ya Rabbi. Mukakkakki sen herşeye Kerim sen herşeye Kadir’sin. ( Amin )

Saleten tuncina duasının fayda ve faziletleri.
Saleten tuncina anlam bakımından tam bir koruyucu olarak bilinen bir duadır. Diğer adı ile Saleten müncine olarakta aynı anlamı taşımaktadır. Peygamner Efendimiz bizi koruyacak kalkan gibi düşünüp, ümmetine farz namazlardan sonra okumalarını buyurmuştur. Bu ihsanı büyük duanın faydalarını paylaşmak istiyorum.

Korkulardan emin olmak için,
Düşmana galip gelmek için,
Belalardan korunmak için,
Muradımıza ermek için,
Tövbenin kabulü için,
Bereket ve bolluk için,
Hastalara şifa için,
Dertlerin defi için,
Her farz namazından sonra tövbe istiğfar ile okununca ne dileğiniz varsa muaffak olursunuz.

Saleten tuncina duası nasıl okunursa faydası olur?
Saleten Tuncina duasının bir çok okuma şekli vardır.Bazı rivayeterde tek rakamlar şeklinde okunması daha eftal olduğu söylenmektedir. ( 3, 33, 333, 3333 11, 111, 1111, 99, 999) vs.
Genel olarak 1000 defa ve 4444 defa çekilmesinde faydası büyüktür.
Arzu ve niyetimize göre sayı da değişiklik göstererek okunması da uygundur.