Şeytan nasıl akıl karıştırır
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

Şeytan nasıl akıl karıştırır

şeytanın dostları ;

1)Namaza tembel olan ve ağır davrananlar

2)Hile yapan, aldatan tüccarlar

3)Zekata engel olan kişiler

4)Yetim malı yiyenler

5)Zina yapanlar

6)Uzun emeli olan insanlar

7)Şarkı söyleyen kadınlar

8)Zalim idareciler

9)Kibirli zengin

10)İçki içen kişiler

şeytanın DÜŞMANLARI ;

1)Çok sadaka veren müslüman

2)Tövbesinde sabit kalan tövbekarlar

3)Adil idareciler

4)Dürüst ve doğru sözlü tütcarlar

5)Nasihat eden müslüman

6)ALLAH’dan korkan alimler

7)Mütevazi zengin

8)Gece namazı kılan müminler

9)Daima abdestli olan müminler

10)Daima Kur’an okuyan hafızlar

11)Merhametli müminler

12)Haramdan sakınan müminler

13)Güzel huylu müminler

14)İnsanlara faydalı olan müminler

KARI-KOCA ARASINI AÇMAK şeytanın İŞİDİR.

şeytanın en sevdiği ve en önem verdiği şey karı koca arasını açıp aile düzenini bozmaktır. Fitnesi en büyük olan kişi, şeytana daha yakın olur. Eşler arasında ayrılma sebebi günümüzde maddi imkansızlıklara dayandırılsa da bunun altında şeytanın vesvesesi vardır. Eşler arasında ayrılma sebepleri sihir yüzünden birbirlerini kötü görmeleri, ahlaki yönden kötü görmeleri ve bağlanmaları şeklinde de olabilir. Fakat her geçimsizlik, büyü ve sihirle olmayacağı gibi mutlaka şeytanın fitnesi ve vesvesesiyle meydana gelir. Bağlanmak sihrin bir bölümüdür. Bağlamayı yapan büyücü bunu şeytanın ve cinlerin yardımıyla yapar. Bu çok çeşitli yöntemlerle olur. Sihir ve büyü sebebi ile şeytan insana musallat olup, şeytan beyni etkiler. Bu sayede inasanın beyin sinirlerinde karışıklığa yol açar. Cinsel münasebet olmaz. Diğer bir yöntem; cinler kadının cinsel organının işlevini önler, ilişki gerçekleşmez. Kişi normalde kuvveti olduğu halde karısına yaklaştığında o imkanı bulamaz. Yada karşısındakini çok çirkin görür, bunu eşleri ayırmak için görevlendirilen cin yapar. O eşler arasında çirkinlik ve nefret hislerini meydana getirir. Çiftler arasındaki ilişkide bu sayede ortadan kalkar. Bazen kadına yapılır, kadın kasılır ayakları açılmaz. Bazende ilişki sırasında acı hissi duyar. Eş acı çekmeye başlayınca ilişkiye girmekten kaçınır. Çoğu zamanda uyku hasıl olur. Kişi gözünü açamaz hale gelir. Ya bir tarafta, yada iki taraftada isteksizlik ve umursamazlık başlar. İlişki akla gelecek en son şey olur. Bazende eşler cinsel münasebetten birşey anlamazlar, hissetmezler bile. Bu örnekleri çogaltmak mümkündür. O yüzden eşler sevgi ve saygıda birbirlerine karşı kusur etmemeli, itaatkar olmalı, ilgi ve alakayı kesmemelidir. Aralarında çıkan sorunları konuşarak çözmeli, neden nasıl sorularını yöneltmeli ve çözümü birlikte aramalılardır. Sorun tıbbi ise doktora, psikolojik ise psikoloğa veya konusunda uzman hekime, sihir ve büyüdense onuda bu konularda deneyimli kişilerden yardım almakla aralarındaki sorunları çözmelilerdir. Başkasının ve başkalarının dedikoduları ve sözleriyle hareket etmek yerine, karşılıklı güvene dayalı bir aile kurup, işin aslını bilerek, öğrenerek davranılmalıdır. Çünkü eşler arasında ayrılıkların bir kısmıda dedikodu ve filanca şunu dedi, şöyle söyledi tartışmalarıdır. Bir diğer nedende şiddet ve geçimsizliktir. Öfke; şeytanın insanlar üzerinde uyguladığı silahlardan biridir.

KARI-KOCA ARASINDAKİ SİHİRLER 4 ŞEKİLDE OLUR.

1)Eşler birbirlerini çok çirkin görürler,birbirlerinin yüzlerini dahi görmek istemezler. Ayrıyken veya yanında değilken büyük bir hasretlik çekerler. Biraraya geldiklerinde kedi-köpek gibi olurlar

2)Muhabbet, sevgi saygı ortadan kalkar. En güzel sözler bile çiftlere kötü gelir. Aralarında konuşma ve sohbet kalkar. İlgi ve alakaları başka şeylere yönelir. Birbirlerinden haberleri yokmuş gibi davranırlar. televizyon, kitap vb. şeylere dalıp eşlerini unuturlar. Birbirlerine karşı ilgisiz tavırlar sergilerler.

3)Erkek bağlanır(bağlanmaktan maksat cinsel organın işlevini yerine getirememesidir.)

4)Kadın bağlanır (tıbbi ve psikolojik rahatsızlıklar haricinde sihir ve büyü sonucu bağlı olması)

şeytan yaptığı 5 davranış yüzünden huzurdan kovulup,lanetlendi ;

1)Günahını kabul etmedi

2)Pişmanlık duymadı

3)Tövbe etmedi

4)Kendini isyan ettiren nefsini kınamadı

5)ALLAH’dan umudunu kesti

şeytan insanı saptırmak için 10 kapı açar ve oralardan yaklaşarak saptırır ;

1)Kibir kapısı

2)Gösteriş ve insanların övgüsü kapısı

3)Haset kapısı

4)Hırs ve kötü zan kapısı

5)Rahatlık ve bolluk isteği kapısından

6)Hayat ve uzun emel kapısından

7)Tamah kapısından

8)Cimrilik kapısından

9)Kendine ve yaptığı iyiliklere güvenme kapısı

10)Din kardeşlerini hafife alma,küçümseme ve onlara saygısızlık kapısı

şeytanın insanı aldattığı ve vesvese verdiği hususlar:

1)Küfür,ALLAH ve Resulüne SAV asi(karşı )gelme ve şirk mertebesi

2)Bidat mertebesi (Bidatın zararı dinedir.Bidat şeytanın arayıpta bulamadığı şeydir. Çünkü günahdan tövbe edilip, dönülür.Ama bidattan dönülmez, zira bid’atçı yaptığı kötü işi sevap işliyorum diye yapmaktadır.Bid’atın hasenesi falanda olmaz bid’at bid’attır.)

3)Büyük günahlar

4)Küçük günahlar