Ümidi Tükenmek Üzere Olan Bu Duayı Okusun
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

Ümidi Tükenmek Üzere Olan Bu Duayı Okusun

dua kapısı,dua,dualar,duası,ümidi,tükenmek,üzere,olan,bu,duayı,okusun,ümitsizlikten nasıl kurtulurum,ümitsizlikten kurtulma,rızık duası,rızık ve bereket duası,rızık duası dinle,rızık duaları,rızık açma duası,rızık suresi,rızık ayetleri,rızık duası bereket duası,rızık arttırma duası,rızık ayetleri dinle,rızık bereket duası,rızık bolluğu için dua,rızık bolluğu için okunacak dua,umutsuzluk için dua,umudu kalmayanlar için dua,umudunu kaybedenler için dua
Ümidi Tükenmek Üzere Olan Bu Duayı Okusun
Ümidi tükenmek üzere olan kişi için dualar vardır. Artık her şeyden bıkmış ve hiç bir ümidiniz yoksa Allah’tan yeni kapılar açması için dua istersiniz. İşte o duaları sizler için hazırladık. Bu duayı abdest alarak okursanız ümidinizi yeniden canlandırırsınız. İşte dua:
Hz.Peygamber Efendimiz(s.a.v) buyurdu ki;“Eğer ümmetim bu ayetle amel etseydi.Allah rızklarını ayaklarına getirirdi”

وَمَن يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَل لَّهُ مَخْرَجًا ﴿٢﴾وَيَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا
Duanın Okunuşu:
Ve men yettekıllâhe yec’al lehu mahracâ(mahracen).
Ve yerzukhu min haysu lâ yahtesib(yahtesibu), ve men yetevekkel alâllâhi fe huve hasbuhu, innallâhe bâligu emrihî, kad cealallâhu li kulli şey’in kadrâ(kadren).

Anlamı:
“Kim Allah teâla’dan korkarsa, Yüce Allah onun için her türlü sıkıntıdan çıkış yolları yaratır ve onu hiçhesap etmediği, aklına gelmediği yerlerden rızıklandırır. Her kim ki Allah Teâlâ’ya hakkıya tevekkül ederse,o kişiye Allah kafiidir. Yine Zât-ı Ecelli A’lâ,her şeyi bir ölçüye göre yaratmıştır.”