UZUN ÖMÜR VE SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN OKUNACAK DUA
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

UZUN ÖMÜR VE SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN OKUNACAK DUA

dua kapısı,dua,duası,uzun ömür,ve,sağlıklı yaşam için,okunacak dua,uzun ömür için dua,uzun ömür için dua edilir mi,uzun ömür için dua cübbeli,uzun ömür için okunacak dua,uzun ömür için esma,uzun ömür için okunacak dua cübbeli,sağlık için dua,sağlık için dua nihat hatipoğlu,sağlık için dua cübbeli ahmet hoca,sıhhat için dua,sıhhat için okunacak dua,şifa duası,en etkili şifa duası,en etkili şifa duaları,en etkili şifa esması,uzun,ömür,sağlıklı,bir,yaşam,için
UZUN ÖMÜR VE SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN OKUNACAK DUA
Uzun ömürlü olmak,hastalıklardan ve afetlerden uzak,rahat bir yaşam arzu edenler aşağıdaki duaya her gün devam etmelidirler.
Her gün 3 veya 7 defa yada okunabildiği kadar okunmalıdır.
Okunacak dua:“Ya Hayyü hıyne lâ hayye fi deymûmiyyeti mülkihi ve bekâih.”

Manâsı: Ey ezelî ve ebedî hayy (diri) olan Alla-hım! Tasarrufuat mülkünde hayatının devamlılığına sınır yok. Hayatının sonsuzluğuna nihayet yok. Bütün kemal vasıflarla diri olan bilginsin. Vücudu kerimine zeval ve intikal ânz olmaz. Hayatının miktarı zamandan ve imkân sınırından müstağni olan mutlak dirisin.

Şeyhül Ekber (K.S.) Hazretleri buyururki:
Bir kimse hasta olup ilaç dan aciz kaldığında bu şerefli ismi bir kâseye 18 kere yazıp ve şeker şerbeti ile ezerek hastaya içirseler, Allah’ın izniyle şifa bulur. Bu ism-i şerif çok çeşitli hastalıklara şifadır, nice dertlere devadır.

Bir kimse günde 300 kere bu ism-i şerifi zikir etse; ömründe hasta olmaz. Ve kalb hastalığına da devadır. Hatta Yunus (A.S.)’in kavminin kalblerinde olan şekavet marazı (Peygambere, Allah’a isyan hastalığı) bu şerefli ismin hürmetine izâle olup şekavetden saadete tebdil oldu.