ZENGİNLİK VE PARA DUASI TECRÜBE EDİLMİŞ
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

ZENGİNLİK VE PARA DUASI TECRÜBE EDİLMİŞ

ZENGİNLİK VE PARA DUASI TECRÜBE EDİLMİŞ
Değerli Dostlar. Sizlerle paylaşmış olduğumuz dualardan sayısız kardeşimiz fayda görüyorlar. Sizlere mücerrep, yani bir çok alimler tarafından tecrübe edilmiş duları paylaşmaya devam ediyoruz. Haddizatında denenmiş tecrübe edilmiş

kelimesinden pek haz etmeyiz ama, Denenmiş tecrübe edilmiş Zenginlik ve Para Duası dememizin amacı bu duanın ne kadar çok etkili olduğudur. Bu denenmiş para duası İmam Gazali tarafından tavsiye edilmiş, diğer büyük alimler tarafından da tecrübe edilmiştir.

İmam Gazali, bu duanın Cuma namazından sonra okunulmasını uygun görmüştür.
Bu Dua 3,5,7,11,19, veya 21 kere okunabilir. Daha fazla okunmasında hiç bir sakınca olmadığı gibi daha da güzel olur.
Havas alimlerinin ve bazı İslam büyüklerin beyanına göre, bu duayı günde 70 kere okuyanın zengin olmadan ölmeyeceği söylenir. Tabiki bütün bunlar, tasdik, itikat, kuvvetli imana sahip olmak ve niyete bağlıdır.

Hz. Ali, bir kimsenin Uhud Dağı kadar borcu olsa, bu dua sayesinde Allah-u Teala hepsini ödeteceğini söylemiştir.
Okunacak Dua:
Allahümme ya Ğaniyyu ya Hamidu ya Mübdiu ya Muidu ya Rahimu ya Vedud. Ağnini bi halalike an haramike ve bi fedlike ammen sivak

Anlamı: “Ey zengin olan, bütün hamdler kendisine âit olan, ey yoktan yaratan ve tekrar iâde edecek olan, ey dostlarına çok acıyan ve çok seven Allah’ım! Beni helâlinle perverde eyle, harama düşürme ve fazl u kereminle Senden başkasına muhtaç eyleme.”