BERAT GECESİNE HAZIRLIK – ŞABAN AYI 13 14 VE 15 İ ORUÇLU OLMAK
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

BERAT GECESİNE HAZIRLIK – ŞABAN AYI 13 14 VE 15 İ ORUÇLU OLMAK

BERAT GECESİNE HAZIRLIK – ŞABAN AYI 13 14 VE 15 İ ORUÇLU OLMAK

Es Selamu Aleykum kardeşlerim. Mübarek 3 aylar Receb ayı ile başladı, bereket ve rahmet dolu günler, Regâip ve Mîrac Kandili’nin ardından Şaban ayı ile devam ediyor. Şaban ayının her günü kıymetlidir. Ancak bilhassa 14’ünü 15’ine bağlayan gece, Berat Kandili olarak adlandırılmış ve Peygamber Efendimiz tarafından da muhtelif ibadetlerle değerlendirilmiştir. Şaban Ayının 13.14.ve 15 inde oruçlu olmakta oldukça faziletlidir. Ramazan Ayına hazırlık olarak değerlendirilebilecek bu ayda sık sık oruç tutmak gerekir. Gündüzünü oruçla gecesini ise namaz dua ve zikirlerle değerlendirmek elzemdir. Kardeşlerim dünyanın işi bitmez. Her daim bir koşuşturma içerisinde ahiretimizi unutup ne yazıkki dünyanın telaşına kapılıyoruz. Bu tür özel günler bize bir nebzede olsa nefes almayı ahiretimizi düşünmemize vesile olmalıdır.

Gelin birlikte bu haftamızı Berat Gecesine hazırlıkla geçirelim. 5 Vakit namazlarımızı aksatmayalım, dua edelim zikir çekelim. Bu hafta nafile namazlardan hacet ve şükür namazları kılalım her gün ve şu zikirleri yapalım günlük. Berat gecesine hazırlığımızı yapalım ve o gece birlikte duamızı yapalım inşallah.

Hergün 100 kere Lâ İlâhe İllallah
Hergün 100 kere Salavat (Âllâhümme salli alâ Muhammed) hep okuduğunuz bir salvatı da okuyabilirsiniz.

Hergün 100 defa Ya Latif Celle Şanuhü
Hergün 100 defa Ya Rezzak Celle Şanuhü
Hergün 100 defa Ya Aziz Celle Şanuhü

Hergün 100 adet Subhana’llahi’l Hayyil Kayyum
Hergün 100 adet Subhana’llahi’l Gafuru’r Rahim
Hergün 100 adet Subhana’llahi’l Ehadi’s Samed

Bu okumalarımızı yaptığımızda hal diliyle pişmanlığımızı Allah yoluna girdiğimizi günahlardan uzak durduğumuzu bizi affetmesi için Allah’a niyazda bulunduğumuzu gösteririz. O gece geldiğinde Beratımızı almak için Allah’a dua eder samimi ve içten yapacağımız dua ile inşallah affımızı isteriz.

Rabbim cümlemizi o geceye eriştirsin, bu zikirleri yapmayı nasip etsin. Günlük zaman ayıralım kardeşlerim. Her namazımız sonrası birkaçını okursak hem tüm güne zikri yaymış oluruz hemde eksiksiz devam ederiz inşallah. Bu değerli günleri iyi değerlendirelim kardeşlerim. Gücümüz yettiğince hayır hasenat yapalım sadaka verelim ve ibadetlerimizi aksatmayalım. Allah’a emanet olun.

#beratkandili #beratgecesi #zikir

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCA0gfFg-7iSO0NEc_7OLgUg/join

ÜCRETSİZ ABONE OLUN ► https://goo.gl/yDnyXI
WEB SİTEMİZ ► https://bit.ly/kayipdualar
Facebook Sayfamızı Beğenin ► https://goo.gl/ppqIPP
Instagram Hesabımız ► https://goo.gl/ZegPBQ