Emr-i bi’l-ma’rûf ve Nehy-i Ani’l-Münker – Resul Ortaç Hoca Efendi
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

Emr-i bi’l-ma’rûf ve Nehy-i Ani’l-Münker – Resul Ortaç Hoca Efendi

Resul Ortaç Hoca Efendi, “Sünnet-i Seniyye Sohbetleri” adlı programının bugünkü bölümünde, “Emr-i bi’l-ma‘rûf’ ve Nehy-i Ani’l-Münker” konusunu işliyor.

Hocamız sohbetinde; “emr-i bi’lma’rûf”un, Peygamber Efendimiz (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)in üzerinde özenle durduğu, bizim de özen göstermemiz gereken amellerden olduğunu vurguluyor. Ali Haydar Efendi (Kuddise Sîrruhû) Hazretlerinin, İslâm dininin bekasının emr-i bi’l-ma’rûfa bağlı olduğunu, zayıflamasının da yine emr-i bi’l-ma’rûfun terkine bağlı olduğunu ifade eden sözünü naklettikten sonra, Mahmud Efendi Hazretlerimizin bu konudaki hassasiyetinden örnekler aktarıyor.
Önemli açıklamalarla devam eden sohbette, Allah Teâlâ’nın hükümlerini gizlemekten sakınıp, her yerde bu hükümlerin hatırlatılması gerektiği gerçeği ve bu hususta üzerimize düşen sorumluluklar hatırlatılıyor.

“Resul Ortaç Hoca Efendi ile Sünnet-i Seniyye Sohbetleri” programını İsmailağa NET’ten takip edebilir, istifade etmeleri için tavsiye ederek daha çok kişiye ulaşmasına vesile olabilirsiniz.


İSMAİLAĞA NET | Yolumuz Sohbet

Portal: https://www.ismailaga.net/
E-posta: soru@ismailaga.net
Facebook-Twitter-Instagram: @ismailaganet
Telefon: 0850 811 7777

Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ve portalimize üye olarak yeni video, ders ve sohbetlerden anında haberdar olabilirsiniz.