Seçme Hadîsler 26: Aza Kanaat Etmek – Abdülhalık Ustaosmanoğlu Hoca Efendi
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

Seçme Hadîsler 26: Aza Kanaat Etmek – Abdülhalık Ustaosmanoğlu Hoca Efendi

Abdülhâlık Ustaosmanoğlu Hoca Efendi, İsmailağa NET’teki bugünkü sohbetinde, en büyük zenginliğin kanaat olması ve benzer konular üzere açıklamalarda bulundu.

Hocamız sohbetinde, insanlardan bir şeyler istenmemesinin gerekliliği, insanlardan bir şeyler istemeyen müminlere Allah Teâlâ’nın yardımının geleceği, kimde insanlardan bir şeyler talep etmeyi adet edinirse o isteme derdinden kurtulamayacağını ve sabretmeyi gönülden isteyen kimseye Allah Teâlâ’nın sabır vereceği anlatıldı.

İmam Nevevî Hazretlerinin Riyâzü’s-Sâlihîn adlı müfit eserinden seçme hadislerin açıklandığı ve bizlere yansıyan derslerin aktarıldığı programı İsmailağa NET’ten takip edebilirsiniz.

Sohbetler, hayrın membaı olan İsmailağa NET’te devam ediyor ve cemaatimizin güzide hoca efendileri sohbetlerini İsmailağa NET vasıtasıyla sürdürüyor. Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) Efendimizin hadîs-i şerîfleri sizlere, Mahmud Efendi Hazretlerimizin torunu Abdülhâlık Ustaosmanoğlu Hoca Efendinin anlatımıyla İsmailağa NET ekranlarından ulaşıyor!


İSMAİLAĞA NET | Yolumuz Sohbet

Portal: https://www.ismailaga.net/
E-posta: soru@ismailaga.net
Facebook-Twitter-Instagram: @ismailaganet
Telefon: 0850 811 7777

Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ve portalimize üye olarak yeni video, ders ve sohbetlerden anında haberdar olabilirsiniz.