KADİR GECESİ DUASI – SAĞLIK – HUZUR – RIZIK – Sizin Dualarınız da Var
Loading advertisement...
Preload Image
Up next

Video title

Cancel

KADİR GECESİ DUASI – SAĞLIK – HUZUR – RIZIK – Sizin Dualarınız da Var

Es Selamu Aleykum kardeşlerim. 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayında 1000 aydan daha kıymetli olan Mübarek Kadir Gecesine bizleri kavuşturan Rabbime sonsuz şükürler olsun.

Bu gece o kadar kıymetli değerli bir geceki 1000 aya eşdeğer oluyor ibadetlerimiz. Değerini bilip kıymetini bilip sabahın ilk ışıklarına kadar ibadetle geçirmeyi nasip etsin Rabbim.

Peki bu gece neler yapabiliriz? Öncelikle namaz, namazlarımızı aksatmadan 5 vakti tamam edeceğiz. Müsaitse durumunuz 1 haftalık değilse bir günlük kaza namazı kılalım ayrıca bol bol Kur’an okuyalım tefsir ve hadis okuyalım kardeşlerim. Bu gecenin kıymeti Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı gece oluşundandır.

Kardeşlerim bu hafta başında duanı benimle paylaş etkinliği yapmıştık ve pek çok kardeşimiz duasını bizimle paylaştı. Allah hepsinden razı olsun. Bu dualar içerisinden en çok beğeni alan duaları burada şimdi okuyalım hep birlikte amin diyelim.

Şimdi gelin diğer dua paylaşan kardeşlerimizin duaları ekranda iken bizlerde genel kapsamlı bir dua yaparak videomuzu neticelendirelim inşallah.

Allah’ım bu senede sevdiklerimizden ayrı bir Ramazan geçirdik, sen öyle takdir ettin isyan etmiyoruz, senden gelende her zaman hayır vardır. Bu şer gibi görünen hastalığın ardında ki hayrı görmeyi nasip et. Bizlere tez zamanda birlikte omuz omuza saf olarak namaz kılmayı nasip et, sevdiklerimize sarılmayı ellerini öpmeyi bir arada olmayı nasip et. Ecele vesile kıldığın bu hastalığa şifa ver Ya Rabbim. Bir sonra ki Ramazan ayında teravishlerimizi camilerimizde kılmayı kalabalık iftar sofraları yapmayı nasip et. Biz dersimizi aldık artık isyankar şükürsüz kullarından olmayacağız bizleri bu gece hürmetine bu salgın hastalıktan koru ebeden kurtar Ya Rabbim.

Amin amin amin Subhane rabbike rabbil izzeti amma yesifun; veselamun alel murselin; vel hamdülil lahi rabbil alemin El Fatiha maassalavat

00:05 Giriş
01:30 Bu Gece Yapılacaklar
01:23 Kadir Suresi
01:51 Kadir Gecesi Duası Hadis
03:04 Sizin Dualarınızı Okuyoruz
09:50 Kadir Gecesi Duası Uzun Kapsamlı Duamız

#kadirgecesi #dua #dualar

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCA0gfFg-7iSO0NEc_7OLgUg/join

ÜCRETSİZ ABONE OLUN ► https://goo.gl/yDnyXI
WEB SİTEMİZ ► https://bit.ly/kayipdualar
Facebook Sayfamızı Beğenin ► https://goo.gl/ppqIPP
Instagram Hesabımız ► https://goo.gl/ZegPBQ